ජීවන වියදම පහත හෙලනු….පෙරටුගාමීන් විරෝධතාවල.

0
29

අධික ජීවනබර බර පහත හෙලන ලෙස ඉල්ලා  ” ජීවන වියදම පහත හෙලනු ” යන මැයෙන් උද්ඝෝෂණ මාලාවක් දීප ව්‍යාප්ත මට්ටමින් පෙරටුගාමී සමාජවාදී පක්ෂය විසින් සංවිධානය කරගෙන යනු ලබන අතර එහි ආරම්භයක් ලෙස ඊයේ(14) දින හොරණ ,කෑගල්ල, අනුරාධපුර, කදුරුවෙල යන නගරවලදී පැවැත්විණි.

එහිදී අදහස් දක්වමින් එහි සමාජිකයන් සදහන් කළේ සීනි හාල් පොල් ඇතුළු නොයෙකුත් භාණ්ඩ සදහා පාලන මිලවල් පවා ගැසට් මගින් ප්‍රකාශයට පත්කර තිබුනද මේවා විහිළු සහගත බවත් එම මිලවල් වලට භාණ්ඩ මිලට ගැනීමට හැකි ස්ථාන නොමැති බවත්ය.

මේ අයුරින් දිගටම ආණ්ඩුව කටයුතු කරන්නේ නම් ඉදිරියේදී රටේ සියලුම ජනතාව මේ වෙනුවෙනු පෙළ ගැස්වීම සදහා කටයුතු කරන බවද එහිදී ඔවුන් වැඩි දරටත් සදහන් කළේය.

…ගමගේ…

The post ජීවන වියදම පහත හෙලනු….පෙරටුගාමීන් විරෝධතාවල. appeared first on Lanka News Column.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here