කෑගල්ලේ ධම්මික කපුවාගේ පැණිය බීපු අයෙකුටත් කොරෝනා හැදිලා!

0
39

ආණ්ඩුවේ මැතිඇමැතිවරුන් බොහෝ දෙනකු පානය කිරීමෙන් අනතුරුව කොරෝනා රෝගයට ප්‍රත්‍යක්ෂ ඖෂධයක් බවට විශාල මාධ්‍ය ප්‍රචාරයක් ලබා දුන් කෑගල්ලේ ධම්මික බණ්ඩාර කපු මහතාගේ කොරෝනා පැණිය බිව් අයකුටද කොරෝනා රෝගය වැළදී ඇති බව වාර්තා වේ.

වරකාපොළ ප්‍රාදේශීය ලේකම් කොට්ඨාසයෙන් කොරෝනා රෝගීන් 12 දෙනකු හදුනාගෙන ඇති අතර ඉන් එක් අයකු උඩුදුම්බර ඔත්තාපිටිය නමි ගමේ පදිංචිකරුවකු බවත්, ඔහු මීට පෙර ධම්මික බණ්ඩාර කපු මහතාගේ පැණිය බිව් අයකු බවත් හදුනා ගෙන ඇත.

වරකාපොල මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂක හේමන්ත කුමාර මහතා මේ බව තහවුරු ක‌ොට තිබේ.

කෙසේවෙතත් සෞඛ්‍ය අමාත්‍ය පවිත්‍රා වන්නිආරච්චි මහත්මිය, කතානායක මහින්ද යාපා අබේවර්ධන මහතා ඇතුළු ආණ්ඩුවේ ජ්‍යෙෂ්ඨ අමාත්‍යවරුන් රැසක්ම පසුගිය දිනවලදී ප්‍රසිද්ධියේම මෙම ධම්මික බණ්ඩාර මහතාගේ කොරෝනා පැණිය බොන ජායාරූප මාධ්‍යවල පළව තිබිණ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here