හෝමාගම මූලික රෝහලේ තැන්පත් කර ඇති කොවිඩ් මෘතදේහ නරක් වීමේ අවදානමක.

0
38

හෝමාගම මූලික රෝහලේ තැන්පත් කර ඇති කොවිඩ් මෘතදේහවල නරක් වීමේ අවදානමක පැවතීම හේතුවෙන් දැඩි අර්බුදයක් හටගෙන තිබේ. එම මෘතදේහ ආදාහනය කිරීමට අවශ්‍ය මිනී පෙට්ටි ද නොමැති බව පවසමින් හෝමාගම මූලික රෝහලේ අධිකරණ වෛද්‍ය නිලධාරීන් ඊයේ (04) නිහඬ විරෝධතාවයකද නිරත විය.

ඒ සම්බන්ධයෙන් අදහස් දක්වමින් අධිකරණ වෛද්‍ය නිලධාරිනී, වෛද්‍ය වරුණා ජයසූරිය  මෙසේ පවසා ඇත.

“ශීතරකණයේ දේහයන් 4ක් තැන්පත් කිරීමට හැකියාව තිබියදී ඊයේ දවස වෙනකොට දේහයන් 8ක් තියෙනවා දේහයන් 6න් 5ක් ම මුස්ලිම් රෝගීන්ගේ දේහයන්. මේවා හඳුනාගැනීමට පවා ඉදිරිපත් වෙන්නේ නෑ. ඔවුන්ගේ විරුද්ධත්වය පළ කරන්නේ මේ ආදාහනය කිරීමේ ක්‍රියාවලියට. දේහ දෙකක් මේ වනවිටත් නරක් වෙමින් පවතිනවා. මේක අපේ සෞඛ්‍ය සේවකයින්ගේ ජීවිතවලට දැඩි තර්ජනයක්.

 

The post හෝමාගම මූලික රෝහලේ තැන්පත් කර ඇති කොවිඩ් මෘතදේහ නරක් වීමේ අවදානමක. appeared first on Lanka News Column.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here