රවී ජනපති නවීන් අගමැති වීමට 2025 සටනට – කතරගමින් වැඩ අරඹයි

0
24
එක්සත් ජාතික පක්ෂයේ ජේෂ්ඨ නායකයන් වන රවි කරුණානායක, නවීන් දිසානායක, අර්ජුන රනතුංග , ලක්‍ෂමන් විජේමාන්න, මර්වින් සිල්වා ඇතුළු පිරිසක් ආධාර කරුවන්ද සමගින් ඊයේ එනම් 12 වැනිදා කතරගම අධිෂ්ඨාන පූජාවක නිරත විය.

එම වැඩ සටහනට ආධාරකරුවන්ද වැඩි පිරිසක් පැමිණ තිබීම නිසා එය නව දේශපාලන පෙරමුණක ආරම්භයක්ද යන සැකය බොහෝ දෙනෙක් තුල විය .
කෙසේ වුවද වැඩ සටහන අවසානයේ මාධ්‍ය වෙත අදහස් දැක්වූ රවි කරුණානයක ‘නව දේශපාලන පෙරමුණක්’ ගැන කථාව ප්‍රතික්ෂේප කළේය . ” මෙය එජාපයේ කැඩී ගිය පාර්ශව යලි එක් කිරීම සහ රට වසංගතයෙන් මුදවා දෙන ලෙස කරන ලද දේව කන්නලව්වක් බව රවි කරුණානායක ප්‍රකාශ කළේය.
මෙම වැඩසහනට එජාපයේ උපනායකයා ලෙස පත්වූ රුවන් හෝ ඔහුගේ කිසිම නියෝජිතයෙකු සහභාගි වී නොතිබුණි.
‘මේ වන විට ශ්‍රී ලංකා පොදු ජන පෙරඹුණට සාපේක්ෂව අනෙක් පක්ෂ වල බිම් මට්ටම දියාරු වී ඇත. බිම් මට්ටම්ක් නැතැයි කීවද වරදි නැත. පසුගිය දගක දෙක පුරාම එජාපයේ බිම් මට්ට්ම ගැන කිසිවෙකු සැලකිළි මත් නොවුනි. රනිල් සැලකිලිමත් වූයේ කෘත්‍යධිකාරි මණ්ඩලය ගැන පමනි . රනිල්ගෙන් පුද පූජා ලැබ්වේ කෘත්‍යාධිකාරි මණ්ඩලයේ ගජයන් පමනි. සජිත් එජාප සාමාජිකත්වය ගත් ඊලග පැයේ සිට නායකත්වයට කුරුමාණම් ඇල්ලුවේය . බිම්මට්ට්මේ සුභසාදන ගැන බැලීමට ඔහුටද කාලයක් නොවුනි.අවසානයේ එජාප බිම් මට්ටම නිහඬ මරණයකට ගොදුරු විය’ එසේ හෙයින් එජාප නායකයන් දැන්වත් සමගි විය යුතු බවත් එකාවන්ව බිම් මට්ටම ගොඩ නැගිය යුතු බව රවි කරුණානායක කීවේය.
නමුත් මොවුන් එජාපයෙන් වෙන් වී වෙනම ජනපතිවරණය සදහා ඉදිරිපත්වේ යැයි සමාජ තුල පණිවුඩ හුවමාරුවෙමින් ඇත. නමුත් රවී කරුණානායක මහතාට ඇති බැදුම්කර වංචාව පිළිබද චෝදනා තවමත් ජනතාවගෙන් වසන් වී නොතිබනද ඒවා නොසලකා මෙවැනි තීරනයකට එළබීම ගැන හාස්‍ය ජනක බව එම පණිවුඩවල තවදුරටත් සදහන් විනි.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here