පාදෙණිය නිරෝධායනයෙන් කට්ටි පනී….නිවසේ පාටියකින් කොරෝනා ආසාදිතයන් හමුවේ.

0
34

රජයේ වෛද්‍ය නිලධාරීන්ගේ සංගමයේ සභාපති විශේෂඥ වෛද්‍ය අනුරුද්ධ පාදෙණියගේ කැලණිය දිප්පිටිගොඩ පිහිටි නිවසේ පැවැති ප්‍රිය සම්භාෂණයකට සහභාගි වූ වෛද්‍යවරයකුට කොවිඩ් ආසාදනය වී ඇති බව ඊයේ (13 වැනිදා) තහවුරු වී ඇත.

ඔහුට හිතවත් පවුල් තුනක සාමාජිකයන් හා හිතවතුන් විසි දෙනකු පමණ මෙම සම්භාෂණයට එක්ව තිබේ. පසුගිය අටවැනිදා සම්භාෂණය පවත්වා ඇති අතර කොවිඩ් ආසාදනය වී ඇති වෛද්‍යවරයා මිනුවන්ගොඩ උග්ගල්ගොඩ ප්‍රදේශයේ පදිංචිකරුවෙකි.

මේ අතර ප්‍රදේශය භාර මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂකවරුන් තිදෙනකු ඔහුගේ නිවසට ඊයේ (13 වැනිදා) රාත්‍රී 7.45 ට පමණ පැමිණ ඔහු නිරෝධායනයට ලක් කිරීමට සූදානම් වුවද එය ව්‍යර්ථ වී ඇත. ඊට හේතුව වී ඇත්තේ වෛද්‍යවරයා ගේට්ටුව විවර නොකිරීම හා නිවසේ විදුලිය විසන්ධි කිරීමයි. කෙසේ වෙතත් අද (14 වැනිදා) උදෑසන ගොස් ඔහුව නිරෝධායන කටයුතු සිදුකරන ලෙස මහජන සෞඛ්‍ය පරීක්ෂකවරුන් උපසෙද් ලැබී ඇත.

The post පාදෙණිය නිරෝධායනයෙන් කට්ටි පනී….නිවසේ පාටියකින් කොරෝනා ආසාදිතයන් හමුවේ. appeared first on Lanka News Column.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here